Wirtualna Konferencja Młodych Przyrodników to konferencja dla studentów, doktorantów i młodych naukowców po doktoracie („early-stage researchers”), dla których koszty większości konferencji są przeszkodą w prezentacji wyników swoich badań. Konferencja wirtualna umożliwia prezentację wyników i naukową dyskusję w takim samym stopniu jak konferencje stacjonarne, a nawet ułatwia kontakt, ponieważ wydłuża czasz na dyskusję, do której w dowolnej chwili może dołączyć każdy z uczestników (konferencja wirtualna trwa 7 dni – przez cały ten czas dostępne są wszystkie materiały).

Konferencje wirtualne praktykowane są przez prestiżowe instytucje i organizacje, takie jak Palaeontologial Association i Uniwersytet Walencji. W wydarzeniach tych biorą udział czołowi w swoich dziedzinach naukowcy.

Wirtualny charakter konferencji pozwala ponadto nie rezygnować z innych obowiązków – nauki czy pracy (wielu młodych naukowców musi pracować na swoje utrzymanie) i przeglądać materiały (prezentacje i postery) w dogodnym momencie, również późnym wieczorem i w nocy.

W skrócie – pragniemy umożliwić młodym przyrodnikom niskokosztową możliwość prezentacji wyników badań i dyskusji naukowej.

Wyślij swoje zgłoszenie na adres:

wkmprzyrodnikow@gmail.com!