W związku z przypadającym w pierwszy czwartek lutego, Światowym Dniem Wyborów (ang. Global Elections Day), corocznym świętem demokracji, SKNPW “Elektor”, działające przy Centrum Studiów Wyborczych UMK, z przyjemnością zaprasza do udziału w prestiżowym seminarium naukowym pt. “Jakie powinny być standardy prowadzenia kampanii wyborczej?”.

Jeszcze wolność słowa czy już mowa nienawiści? ❓
Język używany przez polityków, zwłaszcza w ostatnich latach, budzi coraz więcej kontrowersji. W związku z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi ponownie możemy spodziewać się zaostrzenia dyskursu politycznego. Kampania wyborcza jest okresem szczególnym, gdyż jej wynik w dużej mierze decyduje o kierunkach jakie w następnych latach obierze polityka Państwa. Dlatego tegoroczna edycja seminarium poświęcona jest zagadnieniu standardów prowadzenia kampanii wyborczej. Podczas wydarzenia wspólnie przeanalizujemy prawne rozwiązania krajowe i zagraniczne w przedmiocie wyznaczania jakości kampanii wyborczych, odniesiemy się do sankcji grożących za naruszenia określonych standardów, a także zaproponujemy postulaty de lege ferenda odnośnie poprawy regulacji prawnych w tym zakresie.

W ramach projektu zaplanowane zostało seminarium naukowe złożone z wystąpień studentów, studenckiej debaty opartej o lubiany przez słuchaczy model oksfordzki, a także dyskusji z ekspertami.

INFORMACJE
📅 Kiedy?
Czwartek, 6 lutego, o godzinie 15.00
🏦 Gdzie?
Collegium Iuridicum Novum, przy ul. W. Bojarskiego 3 w Toruniu
🕐 Czas trwania?
ok. 2 godzin.
📩 W razie pytań zapraszamy do kontaktu poprzez FanPage SKNPW “Elektor” lub mailowo: sknelektor@gmail.com
🎓 Oprócz pracowników i współpracowników CSW UMK, wezmą w nim udział przedstawiciele organizacji międzynarodowych, organów administracji wyborczej, świata nauki oraz pomysłodawcy wydarzenia, studenci zrzeszeni w Studenckim Kole Naukowym Prawa Wyborczego “Elektor”.

Serdecznie zapraszamy!