Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji metodyczno-warsztatowej na temat “Arteterapia i twórczość”.

Termin: 17 maja 2018 roku 9:00-18:30

Lokalizacja konferencji: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Wydział Zamiejscowy w Wodzisławiu Śląskim, os. 1 Maja 23b

Rodzaj uczestnictwa: obowiązkowe zapisy

Koszt uczestnictwa: 90 zł

Celem konferencji jest upowszechnianie arteterapii jako dziedziny edukacji i terapii oraz wprowadzanie jej w obszary działań na rzecz dzieci i dorosłych. Osoby zainteresowane tematem zapraszamy do dialogu i wymiany doświadczeń, do aktywnego uczestnictwa w formie wystąpień, art-instalacji, plakatów, prezentacji dotychczasowych osiągnięć oraz zajęć praktycznych przedstawiających własny warsztat pracy.

W trakcie wspólnych działań będziemy chcieli zwrócić uwagę wielu środowisk nauczycieli, wychowawców, pedagogów, psychologów, terapeutów, opiekunów, a także rodziców na wszechstronność oraz szeroki zakres działań, jakie mogą być podejmowane w porozumieniu ze sztuką. Celem konferencji jest również rozpowszechnianie idei wspierania ekspresji i twórczości oraz zachęcanie młodych osób do takiej właśnie formy działalności, jako alternatywy dla agresji oraz zachowań niepożądanych. Warto podkreślać, że arteterapia z powodzeniem znajduje zastosowanie w przestrzeni ośrodków zdrowia, rehabilitacji, spokojnej starości czy resocjalizacji.

Konferencja pomoże zwrócić uwagę na zdolne dziecko i jego potrzeby.

Organizatorzy:

– Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Wydział Zamiejscowy w Wodzisławiu Śląskim

– Fundacja W KAŻDYM WIEKU

– Fabryka Kreatywności

Patronat honorowy:

– Starosta Powiatu Wodzisławskiego

Kontakt:

tel. 666 353 121

e-mail: konferencja@fabrykakreatywnosci.pl

Więcej informacji:

http://arteterapiakonferencja.pl